2009-06-02, 18:38
playmate
Ursprungligen postat av Krikk
Var fan tar de 100kr för en rulle med läsk? Det kostar cirka 30-35 för en kebab m. läsk

100/30 = 3,33

Du kan äta 3,33 ggr per dag!


Haha tack för den genomtänkta uträkningen, men vi ska inte äta kebab och dricka läsk varje dag

Ursprungligen postat av trupert
Jag tror ändå ni kommer få mycket mycket roligare om alla tre kan sitta fram.

Sen kan jag tipsa om att det är roligare att åka småvägar än de större vägarna. Både för den som kör och för de som åker med. Tar visserligen längre tid och drar väll mer bensin, men själva grejen är väll upplevelsen och inte så snålt som möjligt nå Danmark?


Ja, absolut. Men nu har vi inte den möjligheten utan för göra det bästa av situationen

Ja, vi kommer ju inte enbart åka motorvägarna, men tanken var att vi skulle vara i närheten av de vägarna i alla fall.


Och vi ska INTE köpa med oss sprit från Danmark eller träffa flashbackare på resan, nu får ni ge er!