Har jobbat heltid nu sen maj förra året och börjar bli rätt så less på vardagen minst sagt. Alla mina polare är antingen ruinerade, arbetslösa, pluggar (och därmed fattiga), jobbar men är ekonomiska idioter alternativt enbart umgås med sina flickvänner.
Jag har med andra ord ingen som jag just nu kan tänka mig skulle vilja henka på ett par månader i Thailand. Därför undrar jag om någon dragit till thailand själv här? Det jag mest är ute är väl att komma ifrån det här klimatet och krypa under jorden en stund utan att en
enda jävel vet exakt var jag är eller vad jag håller på med.
I själva verket ska jag sova ut om förmiddagarna, sitta i en solstol och dricka drinkar och röka brass hela eftermiddagarna och fortsätta på drinkarna mot kvällen. Woopsy, nu drömmer jag mig bort känner jag
Men... skulle det funka? Räcker en planerad resbudget på 700 kr/dagen exkl tur/retur-biljett? Någon som åkt till Thailand själv? Sedan en till fråga. Klimatet? Vilken tid är det kyligast i Thailand? Om det här skulle bli av så blir det nog i början på april kanske.
Värt att tillägga är att jag snart är 21 och har aldrig varit i Thailand tidigare. Dock en väldigt trevlig, givmild och goodlooking sådan.