2011-01-10, 15:02
didor
Funderar skarpt på en resa till Magaluf i sommar. Var i Ayia Napa förra året och det det var helt okej men vill testa något annat i sommar.

1. Hur är partyt i Magaluf jämfört med Napa? Gillade inte att hänga på de engelska barerna utan höll mer till på den skandinaviska gatan, är det bra utbud av skandinaviska klubbar i Magaluf?

2. Könsfördelningen i Napa i augusti månad var relativt bra, kanske 60/40 med fördel killar och det var inte så svårt att fixa en sängfösare så att säga... Hur ser det ut i Magaluf? Kommer nog tyvärr behöva åka i mitten av juli.

3. Vad är medelåldern?

4. Har kollat på hotellet Saga Nova på Ving och det ser ut att funka när man bara ska dit för att festa... Men någon som har erfarenheter av det hotellet, mycket skandinavier på det hotellet?

Peace