2012-02-23, 21:33
Jag har sedan länge bestämt att jag ska ta ledigt, packa en tandborste och åka iväg en månad. Först kändes det som en bra grej, men nu har jag sådan extrem beslutsångest att det mer och mer övergått till stress. Jag har en dryg månad på mig att fixa allt.

Jag är runt 30, vill träffa lite folk, ta några öl, snacka lite skit och ta det lugnt. Jag har redan gjort suparresorna och är nu äldre och visare, har också rätt ljus hy så pressa på stranden lockar inte heller. Gillade Kao San Road i Bangkok, mycket folk som var lätta att snacka med, men det har jag ju redan gjort. Har inget principiellt emot droger. (Det börjar låta som en kontaktannons).

Någon som har några bra erfarenheter? Tips mottages tacksamt. Gärna billigt, klarar mig jättebra utan lyxhotell och helpension.

Och ja, jag är väldigt medveten om att detta är ett lyxproblem.