2013-09-30, 02:43
VECTROTALENZIS
Ursprungligen postat av takeitchill
Alltså här kommer kinesernas dubbel moral in. De vill ha oskulder men fortfarande har ändå alla sex innan giftermål. 2/3 i undersökningar säger att dem inte har något emot att folk har sex innan äktenskap men när det kommer just till att dem söker deras fru så vill dem ha det. Detta gäller dock inte ute i det vanliga livet. Jag själv skulle gärna gifta mig med en oskuld men jag skulle inte bry mig om tjejen har haft sex innan äktenskapet.

De vanliga medelklass kineserna som man som utlänning ofta kommer i kontakt med har inte denna uppfattning och detta är väl det mest relevanta. Visst att bönder ute på landsbygden tycker annat men vem bryr sig om det. Det är inget västerlänningar kommer i kontakt med.

Vanliga medelklass kineser i storstäderna knullar minst lika mycket som i Sverige om inte mera. Migrantarbetarna knullar också en hel jävla del. Vissa migrantarbetare brukar ha en "extra" familj i städerna efter dem har lämnat sina fru och barn i någon annan del av landet. Detta är ett ganska vanligt fenomen.

Den uppfattning jag har fått att många börjar ha sex på uni. En del på gymnasiet. Få har det innan. Jag kan även tro att många killar tappar sin oskuld till en prostituerad. Jag har själv sett med egna ögon hur 19-20åriga små kineser stått och väntat på sin kompis och stått och fnissat tills kompisen kommit ut från en hor-massagesalong och fnissat och frågar hur det var o.s.v.


Hur vet du att folk har mycket sex? Frågar du de? Säger dem till dig att de nyss hade sex?