2016-07-05, 11:29
murtennio
Ursprungligen postat av BrorGertrud
Beger mig till Amsterdam för första gånger i slutet av juli och funderar på schyssta ställen man kan besöka när man är ute och reser på egen hand. Gärna pubar, nattklubbar och andra ställen att besöka!

Har läst lite om olika museer som ska vara bra så får väl ta mig en tur till något av dessa någon dag. Personligen är jag inte så mycket för THC-ruset utan håller mig gärna till alkoholen, öppen för andra substanser också men ja det lär bli mest alkohol.

Vad är lättaste sättet att ta sig ifrån flygplatsen in till stan? Kommer bo nära Melkweg.


Jag kan rekommendera rijksmuseum! Det var väldigt maffigt. Jag var även på Van Gogh, lite mer pretentiöst men helt klart värt, ifall du har konstintresse.

Ska finnas en nattklubb på rembrant plain, som ska vara fet, ingen personlig erfarenhet angående det dock.

Jag ska själv ner till Amsterdam 13 - 17 juli. Någon annan som är där de datumen? PMa för hook upp vettjaaaa.