2018-05-13, 20:14
bjornebarn
Ursprungligen postat av Pocarisweat
Syftade väl kanske mer på att jag är gift och har barn, vilket Bjornebarn också är. Kuma är väl så vitt jag förstått singel men han är nog tyvärr inte tillräckligt "up to date" (no offence Kuma). Så ja, jag vet inte du kanske också är gift och allt det där, men har ändå fått en uppfattning (möjligtvis fördomsfull) om att du också varit "ute" i svängarna en del och kanske sitter på lite sköna tillvägagångssätt för att få en dam på fall ahahaha. För egen del så har man väl också varit ute i "svängarna" men ska motvilligt erkänna att det var år och dar sedan sist och därför vände jag mig helt enkelt till dig och jo, inom dessa områden det du som är Il Capitano.

Push och kram brush.


Att visa upp sitt student-ID från Kyudai fungerar alldeles utmärkt... ;p Jag kan inte ens tänka mig hur de hade reagerat om det vore Toudai

Ursprungligen postat av Pocarisweat
Eopopuzgyz, Eokonkun.

En fråga: Vad vill du ha ut av kvinnan? Svara ärligt. Vad är det du vill ha med henne? Ett förhållande? Vill du knulla? Vad vill du göra? Är hon så pass viktig för dig att du är beredd att stalka henne så måste det finnas anledningar till detta. Vad är dina anledningar? Jag frågar därför att för mig är det tämligen ologiskt att vilja gå så pass långt att man via tredje/fjärde-part försöker luska ut någons ålder med hjälp av vadå, Internet och ev ratsit.

Var kritisk. Granska hennes syften. Om du är ute efter ett seriöst förhållande så gör du ärligt talat bäst i att göra det. Är du bara ute efter att ligga. Se till att få det gjort, och dra vidare till nästa brud om det är vad du har lust med. Jag skiter egentligen i vilket, men sitt inte här och fråga oss om hur du eventuellt kan stalka henne för det kommer du ingen vart med.


Väl skrivet, och som en tumregel skulle jag nog säga att man bör vara extra försiktig om hon är över 30 och är äldsta dottern i en familj utan några söner. Tiderna ändras visserligen och alla leder inte till samma sak, men jag skulle iaf inte själv vilja ta risken att hon är desperat, snabbt måse skaffa familj och att man sedan blir tvungen att bo med hennes föräldrar för resten av deras liv... Bättre då att inte slösa tid (eller ännu värre, ta risken att hon blir gravid, då abort är rätt så svårt att göra i Japan).