Ursprungligen postat av Lawnmoverman2011
Kyla hjälper också mot smärta i olika former, din läkare verkar inte veta vad han ordinerar eller varför. Kyla får exempelvis blodkärlen att dra ihop sig och minskar svullnad samt motverkar inflammationer.
Det är nog dessutom väldigt få personer som känner avundsjuka gentemot en person som har så pass ont i kroppen så att denne inte kan arbeta.
Vi ska dessutom ställa dina långa krävande utlandsresor med flyg i relation till dina kroppsliga besvär.
De flesta människor blir rätt möra i kroppen efter att ha suttit i ett flygplan en längre tid.
Tullens frågor till dig kan vi dessutom diskutera, du gav kanske ett sportigt och friskt intryck samtidigt som du uppgav att du är sjukpensionär?
Det fanns kanske en stor anledning till att tullen började ställa frågor?
Fantastiskt du vet mer om mig än min läkare sedan över 25 år tillbaka. Du och ditt alter ego Annabella83 verkar tillhöra undantagen då när det gäller avundsjuka mot sjukpensionärer för "ni" tar priset alla kategorier!
Hur lång tid tar dina långa krävande flygresor nu? Är det fortfarande runt 15-16 timmar eller har det ökat ännu mer? Hur flygresan påverkar mig som jag även det har skrivit om tidigare tänker jag inte ta fler gånger..Du vet ingenting om vad du svamlar om...
Jag åkte slalomskidor och gick på händerna in till bordningen kanske var därför de undrade, för vem åker slalom i Thailand?
Tänker inte bemöda mig med att svara på dina sjuka påståenden och frågor hädanefter..tryck upp din avundsjuka i arslet och far åt helvete 🙂