2008-01-16, 12:21
djuras
Sa japaner har aldrig roligt? Inga problem att ha kul pa Izakayan och kareoken, som japsarna.

Nehe, jag sager inte att det kommer handa varje gang for alla som ar dar, jag bara pekade pa en tragikomisk handelse som ar den enda gangen jag kant att jag varit tvungen att sla ner nan i det har underbara och i ovrigt mycket sakra landet. Sant dar hander inte direkt pa kareoken.

Ursprungligen postat av apgujeong
Visst. För dig är det viktigare att ha en genuin upplevelse, för andra att ha en kul kväll.



Känns som att du överdriver för att göra en poäng...

Jag har bara varit i Roppongi en gång, med ett gäng Japanska och Taiwanesiska vänner. Ingen, utlänning eller japan, försökte "sno" någon av tjejerna. Vi var inte i närheten att hamna i någon diskussion, gräl eller slagsmål. Inte heller såg vi sågot sådant förekomma.

Många Japanska tjejer går säkert dit för att träffa utlänningar av olika orsaker. Att "99.99% ... hanger dar for att de vill ha ny vit kuk varje kvall" tror jag inte. Gör du!?